www.piaggiomotor.com Alan Adresi Satılıktır. Teklif vermek için tıklayınız.
This domain (piaggiomotor.com) is for sale . To bid , click here .

Vespa / 946 
 
Vespa / 946

1946'dan beri eşsiz bir stil ve teknoloji örneği olan ve tüm nesiller için özgürleşme ile eşanlamlı bir marka haline gelen Vespa, tarihini yeniden canlandırıyor.

Vespa 946, Vespa'nın tüm dünyada tasarım objesi haline gelen modellerinden önce, 1946 yılında çalışılan ilk orjinal ürünü MP6 prototip modeli üzerinden geliştirildi.

Bireysel hareket özgürlüğünü estetikle buluşturan ve bunu bir yaşam stili olarak tüm dünyaya benimseten Vespa'yı ünlü yapan çizgileri geliştiren Pontedera Style Centre, bu yeni tasarımla gelenek ve yeniliği bir araya getiriyor. Vespa 946, daha iyi yaşam kalitesinin hizmetinde, stil ve teknolojiyi aynı anda kullanan yeni nesil bir araç olarak karşımıza çıkıyor.

Vespa 946, orijinal fikre iliklerine kadar bağlı kalarak, monokok karoser çözümünü benimsiyor. Kaynaklı çelikten üretilen Vespa 946, Vespa'nın tarihinde ilk kez alüminyum alaşım ile süsleniyor.

Vespa'nın muhteşem tarihinde özel bir yer edinen ve en üst düzeyde performans için doğan Vespa 946, aynı zamanda kent yaşamında hemen kendini belli eden özel tasarımıyla ulaşımdan çok daha fazlasını vaat ediyor. Köklerindeki asaletten aldığı stil ve zerafet değerlerini bir araya getiren Vespa 946, scooter dünyasındaki lüks markaların seçkinliği içinde ön plana çıkıyor.

Vespa'nin tarihçesinde her zaman olduğu gibi Vespa 946'nın da teknik olarak ayırt edici özelliği gövdesi oluyor. Tek bir çelik ve alüminyum bileşen işlevi desteklerken aynı zamanda motoru, aktarım bileşenlerini ve tüm mekanik parçaları barındırıyor.

Vespa 946'da kullanılan malzemeler ve ustalıklı yapı kalitesi onu dünyadaki diğer iki tekerlekli araçlardan ayırıyor. Alüminyum ayrıntıları ve nefes kesen estetik tanımlamaların yanı sıra, ağırlığın azalmasına ve bu sayede enerji verimliliğinin artmasına, nihayetinde daha düşük yakıt tüketimi ve emisyonlara katkıda bulunuyor.

Vespa 946, yıllar boyunca ortaya çıkan en iyi Vespa karakteristiklerini kendinde toplarken ve tüm bu özellikleri hayranlık uyandıran bir şekilde birbiriyle harmanlıyor. Kasanın temel ölçütü olan dingil mesafesi, büyük GTS'nin poyraları arasındaki mesafenin üstesinden gelen kararlı bir araç çizgisi taşıyor. Ancak hafif hatları, azaltılmış ağırlığı ve direksiyon açısı ile küçük LX'e benziyor ve araca sıra dışı bir çeviklik kazandırıyor.

Alüminyum bir destek üzerine yerleştirilen sele sıra dışı bir tasarıma sahip olmasıyla, işlevselliğinin yanı sıra Vespa 946'nın özel tasarımına da layığı ile hizmet ediyor. Alüminyum döküm bir desteğe menteşeli olan sele ince su geçirmez kumaştan üretilmiş.

Tümüyle LED olan lambaları da yine Vespa 946'nın en ayırt edici özelliklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle farda Full LED teknolojisi kullanılmış.

Alüminyum ön çamurluk 12 inçlik tekerleğin genel zarifliği ile örtüşüyor. Ön tekerlek arka tekerlek ile aynı boyutlar sahip. Bir Vespa'da şimdiye kadarki en büyük boyutlarda olan ayrılabilir jantları, 946'ya ayrı bir hava katıyor. Maksimum güvenliği amaçlayan fren sistemi, çift diskli ve özel bir yazılıma sahip bir kontrol ünitesi ile kontrol edilen iki kanallı bir ABS sistemi ile tamamlanıyor.

Vespa 946, arka tekerleğin kaymasını ve tutunma kaybını önleyerek her zaman optimum çekişi sağlayan gelişmiş bir elektronik sistem olan yenilikçi ASR çekiş kontrolü ile donatılmış. Piaggio Group'un eşsiz teknolojik sofistikeliği ilk kez bir Vespa'da uygulanıyor. Vespa 946, teknolojik cephede de geleceğe bir pencere açıyor. Vespa 946'nın geleceğin motorlarındaki gelişimin çizgilerini taşıyor, daha düşük yakıt tüketiminin yanı sıra gaz ve gürültü emisyonlarında belirgin azalma ile karakterize ediliyor.

Tek silindirli, 125 cc, 4 zamanlı, 3 valflı, hava soğutmalı ve elektronik enjeksiyonlu bu motor, Piaggio Group'un scooter motorlarında geldiği son noktayı temsil ediyor. Motor tümüyle Piaggio Group'un en büyük tesisi, aynı zamanda dünyada motor alanında en önemli ve gelişmiş araştırma, geliştirme ve üretim merkezlerinden biri olan Pontedera'da tasarlanmış, geliştirilmiş ve üretilmiş. Vespa 946, Piaggio Group'un şu iddiasını da karşılıyor: "Giderek gelişen müşteriye performans, güvenilirlik ve güvenlik garantisi verirken aynı zamanda çevre açısından alanında öncülük eden bir ürün sunmak."

Vespa 946'da yakıt tüketimive emisyonları azaltırken daha iyi performans sağlamak için, sürtünme azaltma ve yakıt dinamiklerini geliştirme konusunda titiz bir analiz yürütülmüş.

8.250 rpm'de maksimum 8.5 kW şaft gücü ve 6.500 rpm'de 10.7 Nm'lik maksimum torku ile performans, yeni motoru kendi kategorisinde en üst sıraya yerleştiriyor.

Vespa 946 125 3V, önceki nesil motorlara nazaran performans açısından net bir gelişimi temsil ediyor: Maksimum güç %7.1 ve maksimum tork %10.3 artıyor. Performanstaki önemli artışlara rağmen, yakıt tüketiminde mükemmel sonuçlar elde ediliyor: 50 km/sa hızda menzil 55 km/lt (önceki nesil motora göre yaklaşık %30 daha fazla). Dahası, bakım aralıkları artık 10.000 km noktasında planlanıyor, yani yeni 3V motor daha düşük maliyetli.

Gelenek ve yenilik: Sac gövde ve alüminyum ayrıntılar: gidon, sele desteği, yan paneller, ön çamurluk.

Maksimum güvenlik: ABS fren sistemi ve ASR elektronik çekiş kontrolü. 12 inç tekerlekler ve çift diskli fren.

Ekoloji ve ekonomi: 125 cc 3V motor, elektronik enjeksiyon, yakıt tüketimi ve emisyonda kategorisindeki en azalma değerleri.

Teknoloji ve stil: LED far ve göstergeler, tam LCD panel

Renkler: Siyah, beyaz
 

motor tek silindirli 4 zamanlı 3 sübaplı
silindir hacmi 124cc
max güç 12 hp 8.750 rpm
max tork 9,6 nm 7.750 rpm
besleme elektronik enjeksiyon
soğutma basınçlı hava ile
debriyaj kuru tip merkezkaç sistemli
vites değişken kayışlı aktarım sistemi (cvt)
arka fren disk tip 220 mm
Ön fren disk tip 220 mm
Ön lastik 120/70-12
arka lastik 130/70-12
uzunluk 1.965 mm
genişlik 730 mm
aks aralığı 1.405 mm
sele yüksekliği 730 mm
kuru ağırlık 147 kg
yakıt deposu 8,5 lt (1,5 lt içinde)
egzost gazı euro 3

 
Bu sitede yer alan tüm içerik, yalnızca bilgi amaçlıdır. Bu site, Piaggio nun orjinal sitesinden edinebileceğiniz bilgilerin yerine kullanılamaz veya doğru olarak kabul edilemez. Bu sitedeki bilgilerin yasal bağlayıcılığı yoktur ve bir satış teklifi teşkil etmez. Sitenin sadece ismi satılıktır içerikler dahil değildir.