www.piaggiomotor.com Alan Adresi Satılıktır. Teklif vermek için tıklayınız.
This domain (piaggiomotor.com) is for sale . To bid , click here .

Aprilia / Caponord 1200 ABS 
 
Aprilia / Caponord 1200 ABS

Aprilia, seyahat, eğlence ve günlük kullanım için mükemmel bir motor yaratarak sokak enduro segmentinde devrim yapıyor. Yeni Caponord 1200 ABS, Aprilia'nın üst düzey rekabette edindiği teknolojiyi tüm araçlara yayması deneyiminden yararlanıyor.

Çıplak spor motoru dünyasını inanılmaz Tuono V4 R ve yeni bin yılın en iyi süper motoru süper hızlı RSV4'ü yarattıktan sonra, Aprilia gözünü şimdi spor ve konfor arasında mükemmel bir denge elde etmek için sokak enduro segmentine dikmiş gibi görünüyor. Karşınızda Caponord 1200 ABS, her durum için mükemmel bir motor. Gelişmiş ve hafif kasası sayesinde kolay yönetiliyor ve şehirde çevik, sofistike elektronik yönetimi ve büyük iki silindirli motoru sayesinde şehir dışında hızlı ve eğlenceli, ergonomik ayrıntıya gösterilen özel itina ve rüzgar tüneli etütleri sayesinde mükemmel rüzgara karşı koruması ile uzun yolda sürücü ve yolcu için konforlu.

Dik ve rahat sürüş pozisyonu, baskın bir pozisyon bulmak adına yapılan özel ergonomik çalışmaların bir meyvesi, ama aynı zamanda uzun yolculuklarda yormuyor da; bir yarış havası katmak için seçkin kırmızı dikiş ile üretilen sele özellikle rahat bir yastığa sahip ve yalnızca zeminden 840 mm yüksekliği ile her ağırlıktaki sürücülere her zaman tam araç kontrolü sağlıyor. Yolcu konforuna da bir hayli dikkat edilmiş: Büyük ve düz sele kısmı sürücünün selesinden ayrı ve öne kaymayı önleyecek bir şekle sahip, bu da her sürüş koşulunda optimum konforu sağlarken tutamaklar sağlam ve rahat bir kavrama sunuyor. "Döner" teknoloji ince duvarlı naylon deponun büyük bir şekil serbestliği ile üretilmesini sağlıyor ve hafifliğe katkıda bulunuyor. Bu şekilde yanal boyutlar minimuma düşüyor ve sürücünün mükemmel bacak konumuna yar sağlıyor. 24 litrelik kapasitesi bir dolumda 300 km'den fazla menzil sağlıyor.

Caponord 1200 ABS tasarımı, motor sepetlerini aracın dahili parçası olarak düşünülerek yapılmış: Bu, alçak susturuculu bir egzoz sistemi düzeni seçeneği ile birlikte boyutların önemli oranda sınırlandırılmasını sağlıyor. 29 litre kapasiteli sepetler takıldığında arka kaporta profilime özellikle uyumlu kalıyor (toplam boyut yalnızca 908 mm) ve yolcu için bir rahatsızlık yaratmayıp yerleşmesini kolaylaştırıyor ve sürüş konforunu sağlıyor. Aprilia ayrıca tutkunlarını da düşünmüş: Susturucu yüksekliği ayarlanabiliyor, sepetler takılmadığında bu düzen daha sportif ve agresif bir görünüm kazandırıyor. Zengin Caponord 1200 akseesuar katalogunda bulabileceğiniz renk kodlu sepetleri takmak için ayrı bir donanım gerekmiyor, bu da takılmadıklarında motosikletin hatlarını bozan bileşenlerin önüne geçiyor.

Caponord 1200, sektörün referans niteliğindeki eğlence motoru sportif ve etkili Dorsoduro 1200'ün teknik tabanından geliyor; bununla birlikte iki motosikletin kullanım şekli göz önünde bulundurulduğunda yeni Aprilia'nın şasisi yoğun şekilde modifiye edilmiş. Şasinin düzeni hala karma yapıda, yüksek dirençli çelik borular ve bunlara bağlı bir çift döküm alüminyum plakadan oluşan bir kafesten oluşuyor. Bu özel ve iyi test edilmiş yapılandırma, mükemmel bir ağırlık dengesinin yanı sıra optimum burgusal ve boylamasına rijitlik değerleri elde edilmesini sağlıyor. Şasi derinlemesine bir yenilemeden geçerken, segmentteki kontrol çıtası yükseltilip güçlü iki silindirin sağladığı yüksek hızlarda yüksek denge standartlarının etkilenmemesi amaçlanmış. Yeni arka alt şasi tam yükte yolculuklar için ileri derecede sağlamlık sunarken şasiyi alüminyum kasnağa bağlayan yanal konumlandırmalı amortisör egzoz manifolduna doğru miktarda alan sunmak, üniteyi ısı kaynaklarından uzakta ve gerektiğinde herhangi bir ayar için alan tanıyacak şekilde konumlandırmak için kullanışlı. Caponord 1200, yay ön yüklemesi ve sekme hidrolikleri ile manuel olarak ayarlanabilir bir amortisöre ek olarak dökme kabuk montaj braketleri ile hassas şekilde üretilen 43 mm direkli tamamen ayarlanabilir USD çatala (sekme, kompresyon ve yay ön yüklemesi) sahip. Her ikisi de 17 inç olan son derece hafif alüminyum tekerlekler süper spor modeli RSV4'ten geliyor ve her ikisi de askıda olmayan ağırlığın jiroskopik momentlerinin minimuma azaltılmasında katkıda bulunuyor ve bunların tümü kontrol için avantajlı özellikler. Tekerlekler özellikle bu tür motor için tasarlanan ve geliştirilen lastiklerle kaplanmış; kısmen arka lastiğin (180/55) geniş kesiti sayesinde tekerlekler sürücünün en ileri yatışlarını bile kaygan yüzeylerde maksimum kavrama ile karşılıyor. Dişlerin özel şekli, daha maceracı touring sürüşlerinde yolun daha güvenli alınmasını sağlıyor. Brembo fren sistemi ön tarafta bir çift kayar 320 mm çelik disk ve 4 pistonlu monoblok kaliperler ve radyal bağlantı sunuyor. Arkada yer alan tek pistonlu kayar kaliper 240 mm'lik bir diski kavrıyor. Gelişmiş bir iki kanallı ve devre dışlı bırakılabilir bir ABS sistemi standart ekipmanı tamamlıyor.
 

Motor 2 silindir 90° V-Twin 4 zamanlı
Silindir hacmi 1.197 cc
Max güç 128 hp 8.500 rpm
Max tork 116 Nm 6.500 rpm
Besleme Elektronik enjeksiyon
Soğutma Sıvı
Debriyaj Islak tip, hidrolik destekli
Vites 6 vites
Arka fren 240 mm disk
Ön fren 320 mm çift disk
Jantlar Ön: 3.50" x 17" Arka: 6.00" x 17"
Ön lastik İç lastiksiz 120/70 - 17"
Arka lastik İç lastiksiz 180/55 - 17"
Uzunluk 2.440 mm
Aks aralığı 1.565mm
Sele yüksekliği 840 mm
Yakıt deposu 24 litre (5 litre yedek içinde)
Egzost çıkışı Euro 3 normlarında

 
Bu sitede yer alan tüm içerik, yalnızca bilgi amaçlıdır. Bu site, Piaggio nun orjinal sitesinden edinebileceğiniz bilgilerin yerine kullanılamaz veya doğru olarak kabul edilemez. Bu sitedeki bilgilerin yasal bağlayıcılığı yoktur ve bir satış teklifi teşkil etmez. Sitenin sadece ismi satılıktır içerikler dahil değildir.